Leczenie paradontozy

System Vector służy do:

1. zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł przyzębia (paradontozy)

2. oczyszczania zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów, poprzez efekt ultradźwiękowy wspomaga proces integracji zębów z otaczającymi go tkankami, czyli gojenia tkanek zniszczonych przez proces zapalny.

3. mikroinwazyjnego opracowawywania twardych tkanek zęba, znoszenia nawisów i wygładzania wypełnień w okolicach poddziąsłowej.

 

Terapia urządzeniem Vector


Najczęściej terapia wektorowa to terapia wspomagająca leczenie chorób przyzębia, zwłaszcza tych, w których są niezbędne zabiegi usuwania osadów, kamienia i bakterii z okolicy poddziąsłowej. Zastosowanie zawiesiny fluidu polerującego Vector jest wzmocnione poprzez bardzo drobne cząstki hydroxyapatytu (HA), co powoduje całkowite usunięcie przylegającej warstwy biofilmu bakteryjnego, czyli podstawowej przyczyny chorób przyzębia oraz ich nawrotów. Drobny rozmiar ziarna i niska twardość powierzchni cząstek HA wraz z delikatnym efektem polerowania zapobiegają uszkodzeniom lub usunięciu twardej tkanki z powierzchni korzenia zęba, to samo dotyczy powierzchni implantów i koron protetycznych. W ten sposób powierzchnia implantów, koron czy cementu korzeniowego, mająca znaczenie dla regeneracji tkanek, nie jest narażona na niebezpieczeństwo.

Terapia wektorowa to nowatorska metoda dobrze tolerowana przez pacjentów, bezbolesna i zachęcająca do współpracy z lekarzem. Właśnie ta współpraca – głównie w zakresie szczególnej dbałości o higienę jest niezbędnym warunkiem powodzenia leczenia.

Częstość wykonywania zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale już po pierwszym zabiegu, w krótkim czasie pacjent odczuwa poprawę stanu przyzębia, a po dłuższym czasie wyniki pozytywne widoczne są na rentgenogramach.