Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu martwej lub zmienionej zapalnie miazgi zęba i szczelnym wypełnieniu systemu kanałowego zęba za pomocą materiału stomatologicznego. Leczenie kanałowe zębów stosuje się kiedy miazga zęba (potocznie nazywana nerwem) jest zainfekowana i występuje jej stan zapalny.Nie należy zwlekać z wizytą u stomatologa, jeśli ząb:
• zmienia kolor na ciemniejszy, inny niż pozostałe, zdrowe zęby,
• jest wrażliwy na nagryzanie, zmiany temperatury, dotyk,
• jest pęknięty lub złamany,
• na dziąśle koło zęba pojawia się pęcherzyk, z którego sączy się ropa.
• silny ból, który może budzić Cię w nocy

Leczenie endodontyczne jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu, zatem nie należy obawiać się bólu. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki leczenia korzystamy z wysokiej jakości sprzętu endometrycznego (umożliwiającego dokładny pomiar długości kanału), wykonujemy RVG na każdym etapie leczenia, stosujemy sprawdzone techniki opracowania i wypełniania kanałów, używamy tylko biokompatybilnych materiałów.

endo_1.jpg
 
endo_2.jpg

 

Całość leczenia endodontycznego wykonujemy w koferdamie, który umożliwia odizolowanie leczonego zęba od środowiska jamy ustnej. Zabezpiecza to nie tylko ząb przed dostępem bakterii, ale również jamę ustną przed dostępem środków wykorzystywanych do leczenia. Koferdam jest narzędziem, które przez specjalistów zostało uznane za krok milowy endodoncji.

 

W gabinecie do leczenia endodontycznego wykorzystujemy mikroskop zabiegowy, dzięki któremu możemy wykonać naszą pracę bardzo dokładnie. Narzędzia rotacyjne stosowane do opracowywania systemu kanałowego, techniki pomiaru endometrami, metody wypełniania gorącą butaperką, pozwalają nie tylko efektywniej oczyszczać kanały zębowe, ale przede wszystkim skracają leczenie do jednej wizyty.

 

 

endo_3.jpg

Leczenie endodontyczne, aby było skuteczne i trwałe, wymaga szczelnej rekonstrukcji bądź odbudowy protetycznej stanowiących całość leczenia.