Leczenie

Oferta leczenia

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest szeroką dziedzina stomatologii.
Obejmuje wszystkie metody prowadzące do utrzymania zębów w ich naturalnym kształcie.
Głównym jej zadaniem jest leczenie próchnicy, która jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów.
Nowoczesna stomatologia jest mało inwazyjna i ma za zadanie odtworzenie utraconych tkanek zęba w sposób niewidoczny dla oka. Dzięki temu zostaje zrekonstruowany kształt, kolor a przede wszystkim funkcja zniszczonego zęba.
• bezbolesne leczenie próchnicy w znieczuleniu
• estetyczne wypełnienia światłoutwardzalne


Endodoncja

Problemy endodontyczne są w 90% powodem bólu zębów. Zarówno tych ostrych, bardzo silnych, jak i tych przewlekłych, ćmiących, ciągnących się tygodniami i miesiącami. Powodem jest infekcja miazgi zębowej nazywanej potocznie nerwem.
Miazga zęba to delikatna tkanka wypełniająca jamę wewnątrz zęba. Objętościowo nie jest jej wiele, ale jest wyjątkowo bogato unerwiona. Jeśli ulegnie zakażeniu (zwykle drogą przez ubytek próchnicowy) obrzęknie, a ponieważ jest zamknięta w twardej nie rozciągliwej komorze obrzęk powoduje wzrost ciśnienia, ucisk na zakończenia włókien nerwowych i silny, trudny do zniesienia ból.


Protetyka

Jest to dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem braków zębowych i odbudową zębów zniszczonych w stopniu uniemożliwiającym leczenie zachowawcze. Za pomocą leczenia protetycznego można również poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień. Aby pacjenci mogli cieszyć się pięknym uśmiechem oferujemy:
1.Protezy stałe- konstrukcje protetyczne trwale mocowane na zębach własnych pacjenta
- korony na podbudowie z tlenku cerkonu
- korony na podbudowie metalowej licowane porcelaną
- korony na podbudowie metalowej licowane kompozytem
- korony na podbudowie ze stopu złota licowane porcelaną
- mosty metalowo – porcelanowe
- licówki porcelanowe, kompozytowe
- wkłady koronowo- korzeniowe stalowe i ze stopu złota
2.Protezy ruchome – uzupełnienia, które pacjent może swobodnie wyjmować z jamy ustnej.
- protezy szkieletowe
- protezy szkieletowe
- protezy częściowe osiadające
- protezy całkowite
- protezy overdentures (mocowane na uzębieniu resztkowym)
- protezy natychmiastowe


Stomatologia dziecięca


Chirurgia stomatologiczna

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej i okolic przyległych. Zabiegi z kręgu zainteresowań chirurgii stomatologicznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Dysponujemy urządzeniem do komputerowego podawania znieczulenia The Wand, minimalizującym nieprzyjemne doznania związane z podawaniem środka znieczulającego.


Profilaktyka

Profilaktyka są to wszelkie działania podejmowane w celu zapobiegania rozwojowi chorób zębów i tkanek otaczających ząb, czyli przyzębia. Zawiera w sobie działania podejmowane przez Ciebie w domu (szczotkowanie zębów, nić dentystyczna, płukanki, irygacje itp.), jak również profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie.

Aby zapobiegać zapewniamy:
• instruktaż higieny jamy ustnej i motywowanie pacjenta ( nauka prawidłowych technik szczotkowania zębów, dobór szczoteczki i innych akcesoriów do higieny jamy ustnej tj. nić dentystyczna, irygatory, płukanki)
• skaling ultradźwiękowy
• piaskowanie zębów za pomocą piaskarki profilaktycznej w celu usunięcia osadów i dokładnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
• fluoryzację zębów za pomocą stężonych preparatów fluorkowych oraz pianki fluorkowej
• lakowanie bruzd